Jak przygotować dziecko do udziału w półkolonii?

Narty po raz pierwszy uwieczniono na malowidłach naskalnych około 5000 lat temu w Norwegii, najstarsze znalezione zaś zostały w Szwecji i pochodzą sprzed około 3500 lat. Nie były one oczywiście wykorzystywane w sposób współcześnie znany, ale miały być ochroną przed zapadaniem się w śniegu i z pewnością spełniały swoją ówczesną funkcję. Narciarstwo stało się dyscypliną sportu w 1843 roku w Norwegii, gdzie rozegrano pierwszy bieg – wówczas rozwój narciarstwa przyśpieszył pojawili się badacze, którzy pragnęli zagłębiać technikę narciarstwa. Również w Polsce narciarstwo dzięki dogodnym warunkom staje się coraz bardziej popularne.
Krótka 2 tygodniowa przerwa od szkoły, za jaką można uznać ferie zimowe to nie tylko okazja do odpoczynku, ale również do uprawiania sportów zimowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest półkolonia narciarska czyli szkolenie narciarskie pod okiem instruktorów. Oprócz fachowej opieki, dzieciaki mogą nawiązywać nowe znajomości i oczywiście dobrze się bawić. Narty i snowboard to cieszące się dużą popularnością dyscypliny, które można uprawiać na specjalnie przygotowanych stokach narciarskich.

Jak przygotować dziecko na półkolonie narciarską?
Należy zadbać o odpowiedni strój.
Dziecko należy ubrać ciepło, tak by jednak nie krępować jego ruchów. Specjalne spodnie i kurtka narciarska powinny dobrze odprowadzać wilgoć na zewnątrz oraz być wodoodporne. Zakładana bielizna powinna mieć oprócz wspomnianego przy kurtce i spodniach prawidłowego odprowadzania wilgoci również wysoki poziom oddychalności. Jakie ubrać rękawiczki? Przed wszystkim wodoodporne dobrze dopasowane do dłoni. Każdy uczestnik nauki i doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie obowiązkowo posiada kask a co za tym idzie czapkę bez pompona lub kominiarkę. Ważne aby czapka była dobrze dopasowana do głowy pod kaskiem.
Dopasować sprzęt.
Sprzęt powinien być sprawny i dopasowany do wagi, wieku, wzrostu oraz umiejętności uczestnika. Warto zadbać również o jego serwis – dopasowanie i ustawienie wiązań, smarowanie nart, ostrzenie krawędzi – tak by czerpać radość z jazdy.
Zwrócić uwagę na bezpieczeństwo.
Przed wyjazdem należy uczulić dziecko na przestrzeganie zasad półkolonii oraz zasad i regulaminu stoku narciarskiego. Stok to miejsce, gdzie spotyka się wielu uczestników, a przestrzeganie zasad i respektowanie poleceń opiekunów sprzyja zachowaniu bezpieczeństwa. Wszystkim nam zależy na dobrej zabawie, zwiększaniu umiejętności, aczkolwiek bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Każdy uczestnik półkolonii pierwszego dnia otrzyma koszulkę, która pozwoli mu być rozpoznawalnym i przynależeć do danej grupy.
Dodatkowy ekwipunek.
Dziecko w trakcie półkolonii ma zapewniony obiad i herbatę. Prosimy jednak, by miało ze sobą zapasowy strój, dodatkowe rękawiczki w razie przemoczenia oraz przekąskę na czas drogi – powrotu z półkolonii. Zimowe warunki mogą powodować opóźnienia.
Inni uczestnicy
W trakcie półkolonii dziecko będzie mieć kontakt nie tylko ze znajomymi, ale również z innymi rówieśnikami. Podczas szkolenia pewnie zdarzą się upadki i śmieszne sytuacje, należy jednak pamiętać o empatii i właściwym zachowaniu. Na koniec przewidziane jest podsumowanie całego tygodnia w naszych książeczkach ewolucyjnych oraz zawody które są okazją do zdrowej rywalizacji i sprawdzeniu swoich postępów.

Mamy nadzieję że te ferie pozostaną na długo w pamięci uczestników półkolonii.
Na bieżąco będziemy aktualizować galerie zdjęć z poszczególnych turnusów. Zapraszamy do śledzenia : LINK
Do zobaczenia na stoku !

O HARDYM DZIECIAKU

Hardy Dzieciak tworzy społeczność osób żyjących aktywnie, z pasją i nietuzinkowo. Nasza kadra jest ważną częścią życia wielu z naszych podopiecznych, wspólnie tworząc z nimi historię, wspomnienia. To mentorzy, przyjaciele i nauczyciele z niesamowitą pasją, którą zarażają, o której potrafią rozmawiać godzinami Dołącz do naszego grona ludzi zdobywających wspaniałe doświadczenia, umiejętności i poznając przyjaciół często na całe życie

Celem Szkoły Pływania HARDY DZIECIAK jest przekazanie pasji do pływania. Nauka i doskonalenie pływania dzieci, młodzieży i dorosłych Bezpieczna zabawa w wodzie. Zajęcia w naszej szkole są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i trenerów pływania. Wykształceni, doświadczeni chętnie dzielą się pasja prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe równolegle. na różnych poziomach zaawansowania.

KADRA

Kadra Hardego Dzieciaka to ludzie z pasja i doświadczeniem.

Zima

PÓLKOLONIA NARCIARSKA TYLICZ.SKI

PÓŁKOLONIA NARCIARSKA KAMIANNA.SKI

SZKOLENIE WEEKENDOWE

PÓŁKOLONIA SNOWBORDOWA

ANIMACJA

ANIMATOR NA URODZINACH

ANIMATOR NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ

ANIMATOR NA WESELU

DODTKOWE ATRAKCJE

FESTYNY I EVENTY

PROGRAMY ANIMACYJNE

PRZEDSZKOLA I SZKOŁY

Basen

WODNY KLUB MALUCHA - BABY SWIM - PŁYWANIE NIEMOWLĄT

WODNE PRZEDSZKOLE HARDEGO DZIECIAKA

GRUPOWA NAUKA PŁYWANIA

INDYWIDAULAN NAUKA PŁYWANIA

NAUKA PŁYWANIA DLA DOROSŁYCH

ZAJĘCIA FAMILIJNE

Nasi partnerzy

Rekomendacje

xoner

Wspaniała półkolonia :) syn jest bardzo zadowolony! W każdy dzień nowe wyzwania i dużo ruchu. Dziękujemy za niezapomniane chwile :)

Kolonie i półkolonie

Ania

Moje dzieci korzystają ze szkółki pływania i z polkolonii. Super 😉. Fantastyczni ludzie, zawsze uśmiechnięci, świetne podejście do dzieci 😁

Kolonie i półkolonie szkoła pływania

Gabriela G.

Szanowni Państwo, niesamowita kolonia, mój syn bardzo zadowolony. Nauczył się pływać .Wspaniali opiekunowie. Bardzo polecam.

Kolonie i półkolonie

Anna K.

Super zajęcia i świetne podejście do dzieci 😉 Polecam w 100%

nauka pływania

Anna B.

Profesjonalna opieka, masa atrakcji. Dzieci zawsze mega zadowolone! Polecam!!!!

Kolonie i półkolonie

Maria

Lepszej półkolonii nie znajdziesz w całym regionie. Super .profesjonalizm i zaangażowanie kadry 100 %. Polecam a nie pożałujesz.

Kolonie i półkolonie

Maciej

Gorąco polecam zajęcia na basenie z instruktorem panem Tomkiem, który jest urodzonym pedagogiem. Atmosfera na zajęciach jest super a efekty baaaaardzo zadowalające !!! Zajęcia prowadzone są naprawdę na wysokim poziomie a czas lekcji wykorzystany na 100 %. NIEZDECYDOWANI --- CAŁA NAPRZÓD 🙂

nauka pływania

Asia O.

Świetni wychowawcy i kierownicy, aktywna kolonia, jednak też mieliśmy czas dla siebie. Na pewno wrócę za rok

Kolonie i półkolonie

Katarzyna

pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do dziecka. Instruktorka prowadzi zajęcia w sposób ciekawy dla dzieci.

Nauka pływania

Iwona

Posyłam syna od 5 miesięcy na indywidualne lekcje nauki pływania do Pana Tomka. Syn jest bardzo zadowolony i ja również. Z lekcji na lekcje widać postępy i chęć do dalszej nauki. Instruktor ma pozytywne podejście do dziecka a syn lubi pracować z Panem Tomkiem. Każda złotówka wydana na lekcje to dobrze zainwestowane pieniądze. Ze spokojem polecam Hardego dzieciaka wszystkim którzy szukają szkółki do nauki pływania 🙂

nauka pływania

Milena

Super podejście do dzieci. Polecam

nauka pływania

Beata S.

polecam półkolonie letnie i zimowe, kolonie, szkołę pływania, dzieci zawsze zachwycone, wychowawcy są bardzo zaangażowani, dzieciom nigdy się nie nudzi, jest aktywnie i ciekawie

Kolonie i półkolonie

Wojciech

Fachowość, rzetelność, miła atmosfera i dobry kontakt. Polecam wszystkim 🙂

nauka pływania

Grażyna O.

Pierwszy raz skorzystaliśmy z oferty wakacyjnej za granicą dzieciaki są bardzo zadowolone z pięknej Grecji, super opiekunów, jeśli za rok pojawi się taka oferta na pewno skorzystamy ponownie! Polecamy i Pozdrawiamy serdecznie!

Kolonie i półkolonie

Malpik

Polecam kolonie, super atmosfera i organizacja, Córka mega zadowolona 😊👍

Kolonie i półkolonie

Maria S.

Super kadra wychowawcza, mój syn jest bardzo zadowolony z kolonii do Grecji, będziemy dobrze wspominać te wakacje! Mam nadzieję że do następnego roku! Polecamy!

Kolonie i półkolonie

Jolanta

Pani Beatka - instruktor jest wspaniała Dziecko zachwycone.

Nauka pływania

Ewa

WITAJCIE KOCHANI!!!! JESTEM MAMA DWOCH ROZBRYKANYCH MOCNO STĄPAJĄCYCH PO ZIEMI CHŁOPCÓW, KTÓRYM TRZEBA CIĄGLE NOWYCH PRZYGÓD ZAINTERESOWAŃ.KORZYSTALIŚMY Z PÓŁKOLONII ZIMOWEJ I W TAMTYM ROKU Z LETNIEJ.TEGO ROKU SYN BYŁ DWA TYGODNIE ŚWIETNEJ SZALONEJ ZABAWY. ORGANIZACJA PEŁNA, ŁĄCZNIE Z POSIŁKAMI. ROBI SIĘ BARDZIEJ HARDY I ZORGANIZOWANY. DZIEKUJE!!!!

Kolonie i półkolonie

Elżbieta K

Szczerze polecam!!! Pomysł półkolonii bardzo trafiony! Wasza oferta zostawia konkurencję daleko w tyle! Kradniecie serca dzieciaków zapewniając im mnóstwo frajdy i ucząc jak ciekawie i aktywnie spędzać wolny czas- bardzo cenne!!!. Za każdym razem bardzo wysoko postawiona poprzeczka! Serdecznie dziękujemy i życzymy niewyczerpalnych zasobów energii!

kolonie i półkolonie

A.

Bardzo polecam półkolonię Leśne Przedszkole z Hardym Dzieciakiem. Córka bardzo zadowolona i w przyszłym Roku na pewno znów skorzystamy :)

Kolonie i półkolonie

Paulina M.

Bardzo polecam półkolonię Leśne Przedszkole z Hardym Dzieciakiem. Córka bardzo zadowolona i w przyszłym Roku na pewno znów skorzystamy :)

Kolonie i półkolonie

Elżbieta

Polecam gorąco wszystkim chcącym się nauczyć, ale nie mającym odwagi!

nauka pływania

Kinga Z.

Bardzo polecam półkolonię z Hardym Dzieciakiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni i w przyszłym Roku na pewno znów skorzystamy. Polecamy również zajęcia z pływania, z których córka korzysta już ponad dwa lata i widzimy niesamowite efekty- od dziecka bojącego się wody po biorące udział w zawodach pływackich. Hardy Dzieciak to dobra inwestycja w rozwój dziecka;)

Kolonie i półkolonie

Bogumiła

Moje dzieciaki od lat spędzają wakacje i ferie z Hardym. Polecam gorąco. Hardy oprócz profesjonalnej opieki daje dzieciakom serce, uczy "przetrwania" i współpracy. Myślę że będziemy się spotykać jeszcze parę lat:)

Kolonie i półkolonie

Agara

Wrażenia po koloni nad morzem : wspaniałe. Super opieka. Szczególnie na wyróżnienie zasługuje Pan Sebastian. Polecam wszystkim rodzicom chcącym zapewnić dziecku fajną zabawę i naukę samodzielności. Opowiadaniom nie ma końca. Miłe wspomnienia zostaną na długo.

Kolonie i półkolonie

Agnieszka T.

Już kilkukrotnie korzystaliśmy z oferty zimowej i letniej w HD. Za nami półkolonie i kolonie. Za każdym razem świetnie. Zdecydowanie polecam. Świetna zabawa, mnóstwo atrakcji, opieka. Pełen profesjonalizm.

Kolonie i półkolonie

Joanna M.

Niesamowite wrażenia i zabawa na półkolonii, dziecko codzień wracało zmęczone, ale bardzo szczęśliwe😁 Bardzo dobra opieka i jednocześnie swoboda dziecka! Zachęcane do pokonywania barier i zdobywania nowych umiejętności, a to wszystko w radosnej atmosferze. Wrócimy za rok na pewno 💪

Kolonie i Półkolonie

Lidia

Najlepsze podejście do dzieci:) zajęcia pełne zabawy i radości

nauka pływania

Kinga

W miesiąc córka (wtedy 5 latka) umiała pływać (najpierw pod wodą, potem strzałka). Po roku pływa na dużym basenie na plecach, żabka i początki crawla. Super podejście pedagogiczne, bez napinki, presji, itp. Warto zaufać!

Nauka pływania